BLOG

Dlaczego pompa ciepła?

13 maj 2014, Opublikowane przez Tomek w kategorii Nowości, Produkty
porada_002

Mniejsze koszty ogrzewania

Największy udział w koszcie utrzymania domu stanowi ogrzewanie. Dzięki zastosowaniu pompy ciepła możemy te koszty znacznie ograniczyć korzystając z naturalnego „darmowego” źródła energii jakim jest słońce. Współczynnik wydajności cieplnej COP określa stosunek dostarczanej przez pompę mocy cieplnej do mocy pobieranej przez urządzenie w postaci energii elektrycznej. Pompy ciepła charakteryzujące się współczynnikiem COP wynoszącym 4, z 1kW energii dostarczonej wytwarzają 4kW energii cieplnej. Pompy ciepła to rozwiązanie tanie w eksploatacji i energooszczędne.

Niezależność od cen tradycyjnych źródeł ciepła

Korzystając nawet w 75% z naturalnej energii zmagazynowanej w otoczeniu, pompy ciepła pozwalają na ogrzewanie domu bez obaw przed wzrostem cen oleju, gazu czy węgla.

Oszczędność przestrzeni

Zastosowanie pompy ciepła w nowoprojektowanym budynku pozwala na zaoszczędzenie miejsca tradycyjnie zarezerwowanego na kotłownię i magazyn paliwa. Ponadto nie wymaga ona budowy komina czy dodatkowego systemu wentylacji. Pompa ciepła jest urządzeniem kompaktowym o estetycznym wyglądzie, które bez trudu można umieścić w dowolnym pomieszczeniu. Pompa ciepła o mocy 16kW z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej 180l to urządzenie o szerokości 60cm, głębokości 70cm i wysokości 180cm, a zatem zajmujące jedynie 0,5m2 powierzchni użytkowej!

Komfort użytkowania

Pompa ciepła jest urządzeniem łatwym w obsłudze i niewymagającym konserwacji i okresowych przeglądów. Podczas pracy nie emituje zapachów i jest cicha, dzięki czemu nie zakłóca spokoju domowników.

Dodatkowe funkcje

Pompa ciepła to nie tylko źródło ciepła dla budynku. Pozwala ona również na przygotowanie ciepłej wody użytkowej czy podgrzewanie wody w basenie. Ale na tym nie kończą się jej możliwości – wykorzystując niższą temperaturę gruntu może w okresie letni chłodzić powietrze w pomieszczeniach.

Technologia przyjazna środowisku naturalnemu

Pomyśl, ile zanieczyszczeń powietrza generują tradycyjne sposoby ogrzewania domu?

Pompa ciepła wykorzystuje odnawialne naturalne źródło energii jakim jest słońce. Zużywa niewielkie ilości energii konwencjonalnej w porównaniu z ilością energii wytworzonej dla ogrzania Twojego domu. Dzięki zastosowaniu pompy ciepła redukujesz emisję CO2 i przyczyniasz się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska naturalnego.

Źródło: http://www.p-ciepla.pl/korzysci.html

Zostaw komentarz

5 × 1 =